Ви можете розраховувати на нас!
Ви можете розраховувати на нас!
Ви можете розраховувати на нас!

Ви можете розраховувати на нас!

Національне управління у справах іноземців оприлюднило таке повідомлення щодо в’їзду з України до Угорщини:

  1. Що входить до компетенцій Головного Національного Управління в справах Іноземців (Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság)?

Головне Національне Управління в справах Іноземців - це правоохоронний орган, який займається питаннями в'їзду та проживання  іноземних громадян на території Угорщини.

 

Загальна інформація

Іноземним громадянам, які звертаються в будь-який із пунктів збору або офісів з обслуговування клієнтів Головного управління, співробітники Головного управління завжди надають необхідну інформацію, з урахуванням індивідуальних обставин в кожному окремому випадку. Через це, наведена нижче інформація носить лише ознайомчий характер.

Прохання, в разі, якщо ви прибули до пункту збору або до офісу обслуговування клієнтів Головного управління, з метою вирішення відповідних справ, будь ласка, майте з собою особисті та інші відповідні документи (проїзний документ (закордонний паспорт), посвідку на проживання, тощо).

 

  1. Я є громадянином Угорщини / маю подвійне громадянство (громадянин України-Угорщини), чи потрібно мені пред'являти / прохати про видачу будь-яких документів в Головному управлінні?

Ні, Головне управління видає документи для легалізації перебування в Угорщині  лише для громадян іноземних держав, тобто громадян-нерезидентів Угорщини . На тих осіб, які мають громадянство Угорщини або які окрім угорського громадянства, мають громадянство України, поширюються права та обов’язки громадян Угорщини.

 

Особи, які потребують житла, харчування, ліків або іншого догляду, можуть звернутися, серед інших, до будь-якої з організацій допомоги - за наведеними нижче посиланнями:

https://jobbadni.hu/segitseget-kerek/altalanos-tajekoztato/

https://www.maltai.hu/

https://segelyszervezet.hu/kampanyok/haboru-ukrajnaban/

https://voroskereszt.hu/

 

  1. Я є громадянином України, куди і яку  заяву я повинен подати - для легального перебування в Угорщині?

Громадяни України можуть в'їжджати до Угорщини без окремої візи або іншої процедури - за біометричним закордонним паспортом (з/п нового типу). Якщо Ви маєте закордонний паспорт або інший документ (посвідчення особи, водійські права, свідоцтво про народження чи будь-який інший документ з фотокарткою), то обов’язково візьміть його з собою!

 

Громадяни України, які прибувають з України по закордонному паспорту (тобто ті, хто не має угорського громадянства), можуть прийняти рішення залишитися в Угорщині, на що без окремого дозволу вони мають право протягом 90 днів . Проте, якщо Ви бажаєте залишитися в Угорщині на більший термін, або працювати чи навчатися, то Ви повинні подати відповідну заяву до Головного управління (див. банер «Перебування в Угорщині» на верхній червоній панелі веб-сайту).

 

Громадяни України також визнаються особами, які потребують притулку. Угорщина може надати тимчасовий захист (тобто, визнати особу біженцем) кожному, хто був змушений покинути Україну через збройний конфлікт. Статус біженця є тимчасовим і надає право на перебування в країні до закінчення війни.

Статус біженця не надає права подорожувати в межах Європейського Союзу або перебувати в іншій державі-члені ЄС.

 Подати заяву на отримання статусу біженця  можна особисто, в будь-якому із створених пунктів збору, цілодобово або в будь-якому з офісів обслуговування клієнтів Головного Національного Управління в справах Іноземців - в приймальні дні.

 

Де знаходяться на даний момент пункти збору?

Населений пункт

Адреса

Назва пункту прийому

Кількість людей для розміщення (чоловік)

Вашарошномень

Munkácsi út 2.

Művelődési Ház (Будинок культури)

60.

Тарпа

Munkácsi út 19.

Művelődési Ház (Будинок культури)

50.

Араньошапаті

Petőfi út 6.

Tornaterem (Фізкультурний зал)

30.

Фехердьормот

Iskola köz 2. szám

Sportcsarnok (Спортивний зал)

700.

Мандок

Szent István tér

Általános iskola (Загальна школа)

300.

 

  1. Я проживаю в Україні, перебуваю там легально, але я не є громадянином України. Які в мене можливості?

Громадянин третьої країни, який перебуває в Україні на законних підставах (особа, яка там навчалася, працювала, тощо по дозволу ), і яка не має дозволу на проживання в Угорщині, може вибрати одну із двох наступних можливостей.

 

Якщо повернення до країни походження вирішене, то про це необхідно повідомити компетентним органам  (поліція, Головне управління) і Головним управлінням буде видано документ, який дозволяє перебування в Угорщині до виїзду Це рекомендовано для тих, хто планує покинути Угорщину протягом 1-2 тижнів.

Особам, які бажають виїхати з Угорщини,  може надати допомогу організація ІОМ (International Organization for Migration). Якщо значна група людей (тобто, більше 20 осіб) бажає повернутися додому чартерним рейсом, то необхідно зв’язатися з Відділом примусового виконання та Видворення (Kényszerintézkedési és Kiutaztatási Osztály) Головного Національного Управління в справах Іноземців ( kko@oif.gov.hu) для отримання додаткової інформації.

Якщо особа не може виїхати з Угорщини, то вона також має можливість подати заяву на отримання статусу біженця.

В усіх випадках необхідно мати при собі документ, що підтверджує законність перебування в Україні!

 

  1. Я вже і в Україні перебував нелегально, що мені робити?

Якщо ви не маєте права на перебування в Угорщині і не можете підтвердити законність свого перебування в Україні, то ви повинні покинути територію Угорщини якомога швидше. З цією метою Головне управління негайно розпочне імміграційну процедуру, щоб допомогти якомога швидше повернутися до своєї країни.

 

  1. Я отримав рішення щодо перебування у визначеному місці, що це означає?

Як під час імміграційної процедури, так і в ході процедури отримання статусу біженця може виникнути необхідність у визначенні місць для обов’язкового перебування, в яких необхідно дотримуватися суворих правил поведінки . В таких випадках необхідно, щоб відповідні особи були доступними у визначених місцях свого перебування, і якщо дана постанова включає таке положення, то, вони не повинні покидати адміністративну територію даної області.

Також, звертаємо вашу увагу, що кожен зобов’язаний дотримуватися законодавства Угорщини, тому порушення правил поведінки у відповідному визначеному місці санкціонується, і може призвести до ініціювання адміністративного провадження, а також - в разі повторного правопорушення – до видачі розпорядження на арешт в імміграційному провадженні або в ході набуття статусу біженця.

 

  1. Служби обслуговування клієнтів Головного управління:

Реквізити служб обслуговування і порядок прийому клієнтів Головного управління наведені на сайті Головного управління – меню Контакти-Реквізити територіальних служб, а також за наступним посиланням:

http://oif.gov.hu/index.php?option=com_k2&view=item&layout=item&id=175&Itemid=462&lang=hu#